DOMY X5

منحصربه فرد

خودروی X5 دامای یک خودروی SUV جدید از شرکت DOMY می باشد که با تکیه بر تنوع بسیار بالای تکنولوژی های روز خودرو ساخته شده است، این خودرو به گیربکس CVT و موتور 1.5 لیتری میتسوبیشی به همراه توربو شارژر مجهز شده است و دارای سیستم کروز کنترل، سیستم کنترل و جلوگیری خودرو از رانش به عقب در سربالای ها می باشد.
شرکت دامای توانست در ماه اول رونمایی، تعداد 6559 دستگاه به فروش برساند و فروش ماهیانه 10.000 دستگاه را در سه ماه سوم تجربه کند.بارزترین ویژگی ها

سیستم برق رسانی

سیستم نویزگیر

 

طراحی 

1 سیستم برق رسانی

 

با اعمال تغییرو تنظیم در کالیبراسیون سیستم ECU موتور و بهینه سازی سیستم گیربکس دستی و شیفت و شفت چنگالی شکل باعث بهینه سازی در سیستم انتقال قدرت CVT و همچنین سیستم مدیریت و کنترل انتقال قدرت شده که باعث ایجاد شتاب بیشتر در بازده متوسط خودرو گردیده است و باعث بهبود کلی عملکرد و همچنین صرفه جویی بیشتر در مصرف سوخت گردیده است به طوری که فقط و فقط 6.6 لیتر در هر 100 کیلومتر مصرف دارد.

2 کالیبراسیون سیستم شاسی

 

کالیبره کردن شاسی توسط یک شرکت معتبر آلمانی صورت گرفته است که از طریق فرکانس طبیعی سیستم تعلیق انجام میشود که شامل بهترین جانمایی نقاط اتصال سیستم تعلیق میشود که این امر باعث بهبود عملکرد سیستم تعلیق می گردد.

سیستم شاسی توسط خم آلمان کالیبره شده است، از طریق فرکانس طبیعی تطبیق سیستم تعلیق، و بهینه سازی نقطه نقطه سخت سیستم تعلیق خودرو، بهبود عملکرد کنترل.

 

3 کنترل صدا و نویزگیری

 

بهینه سازی سیستم اگزوز خودرو که خود باعث کم شدن مقدار صدای خودرو میگردد.
بهینه سازی سیستم لرزه گیرهای موتور که باعث کم شدن انتقال لرزش موتور به اتاق خودرو میگردد.
بهینه سازی سیستم صداگیری از طریق عایق و ایزوله کردن محل های مختلف خودرو که با مواد اولیه ساخت شرکت معروف 3M در محل های A/B/C ستون ها و کف خودرو قسمت داخلی ،سقف و همچنین هر 4 درب و درب کوچک روی چرخ که باعث روند کم صدا کردن خودرو و بالا بردن سکوت را در داخل شه است که شامل بیش از 200 هزار نقطه اتصال میشود.

4 اثر الکتریکی

 

کنترل پنل جدید سیستم کاربری جدبد را به ارمغان آورده است ، سیستم کاربری جدید دارای وضوح تصویر بسیار بالاو همچنین کاربری بسیار ساده و می باشد.بهینه سازی حساسیت سیستم لمسی و سرعت پاسخگویی سیستم.
بهینه سازی درک تعامل بین کامپیوتر و انسان، درک به اشتراک گذاری دقیق بین اجزای چندین کنترلر اصلی سیستم انتقال قدرت و ادغام و بهبود سیستم ها.

 

5 حمل بار

 

با تقویت قاب کمکی و شدت پرتو چرخشی، سفتی مارپیچی را بهبود می بخشد، رول بدن را هنگام چرخش کاهش می دهد، ظرفیت تحمل وسیله نقلیه را بهبود می بخشد.